středa 25. července 2018

Co dál


Obdivuju lidi, kteří dokáží psát o osobních věcech s lehkostí.
Já každé slovo milionkrát otočím, abych ho zase smazala.
Všechny ty upřímné články mám do krve vypocené, protože si asi všechno hodně zabírám.
A pak se sama sebe znovu ptám, proč to tedy píšu?
Proč dávám na dlaň pro kohokoliv svoje myšlenky?
Už jsem se na tuto cestu jednou dala a mnohokrát se mi vše vrátilo v pozitivním slova smyslu.
Třeba teď jedno konkrétní setkání na Colours, kdy jsem opětovně dostala zpětnou vazbu na své příspěvky o depresi.
Neuvěřitelně mě to zahřálo u srdce.
Neumím moc mluvit o sobě. Jsem ve své podstatě spíš uzavřená, ale každé osobní vyznání je pro mě jakousi terapií.A to pomáhá. Hodně.
Už jsou to dva roky, co chodím na intenzivní psychoterapii. Většinu léků už mám vysazených. A je to už víc než rok, co jsem bez depresivní epizody.
Sama v sobě vím proč a jaké to má opodstatnění.
Před víc než rokem jsem se po opravdu dlouhé době odhodlala a rozešla se se svým mužem.
Následný rok nebyl v žádném případě jednoduchý.
Vlastně byl dost strašný, ale co je na tom nejzvláštnější, já jsem po hrozně dlouhé době šťastná a v pořádku.
Jsme ve finální fázi rozvodu, dokázali jsme se domluvit a funguje to.
A i když je asi milión věcí, ze kterých mám do budoucna strach, vím, že to zvládnu.
Proč tedy o něčem tak osobním píšu na blog, kde si to přečtou tisíce lidí?
Možná proto, že už jsem to zpracovala.
Přestala jsem se stydět za něco, co jsem dlouho měla za svoje selhání.
A uvědomila si, že tímto neztrácím na ceně.
Taky už mě čtete opravdu dlouho a já mám ráda tento svůj prostor, kde si dovoluji být upřímná.
Možná to hodně lidí zklame.
Jenže nikdo nejsme bez chyby. A tohle je něco, co si  ponesu po zbytek života s sebou.
Ale se vztyčenou hlavou. A to je v mém případě co říct.

66 komentářů:

 1. Jano, jste silná žena...moc děkuju za vaše otevřená, upřímná slova, i jindy...ale dneska mě to tedy dojímá...hodně pomáháte.. držím palce, ať se vše daří ! S pozdravem Martina

  OdpovědětVymazat
 2. Během měsíce jsem se dozvěděla o dvou dlouhodobých vztazích, které se rozpadly. Jedni byli už delší dobu zasnoubení, druzí už nějaký ten rok svoji a mají dvě děti. Zrovna dnes jsme si o tom s kamarádkou psaly. Zpráva o takovém rozchodu je jako blesk z nebes. Ale čím víc jsem o tom přemýšlela, tím víc jsem byla přesvědčená, že to tak asi má být. Že jedna kapitola jejich života končí a další začíná a že bude určitě krásná, když sami budou chtít. A teď najednou najdu na vašem blogu takovýto příspěvek. Další blesk, další hrom. Tak jen popřeji to štěstí do další kapitoly ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Prajem veľa, veľa síl. Ako fyzických, tak psychických. 💪

  OdpovědětVymazat
 4. Dobry vecer Jano, uz si nejaky ten mesic rikam, zda se u Vas neco nedeje... Sama bojuji s depresi a tvrdim, ze dobry psychiatr je nad zlato :) Drzim palec detem Vam i vasemu exmuzi. GSch.

  OdpovědětVymazat
 5. Ten nejsložitější krok máš Jani za sebou a k tomu, co tě čeká, přeji ze srdce hodně sil a taky pár dobrých přátel do cesty.

  OdpovědětVymazat
 6. Jani, neznám Vás osobně, ale mrzí mě to. Působili jste jako sladěná dvojice (ale to je ten náš zkreslený pohled přes internet). Dodnes mám na lednici vytištěné PF od jany z Kohoutího vršku, které vydala v roce, kdy jsem se já rozešla s mým ex.
  (Zkusili jsme to po x letech podruhé a okolí nechápalo, proč jsem to vzdala),
  Myslím, že se Vám ta věta zalíbí:
  "i kdyby vám srdce na kusy rozštípali, nikdy neklesněte. ve vlastních očích především."
  Moc držím palce, ať to ustojíte Vy, děti...ať si to "sedne".
  Také jsem si přála kvůli synovi vycházet s ex v dobrém, ale druhá strana bez zájmu...
  Magda

  OdpovědětVymazat
 7. Myslela jsem si to. Ať se vám všem daří.

  OdpovědětVymazat
 8. Jste statečná žena!!Přeji hodně štěstí a zdraví na nové cestě!!!!!Zlata

  OdpovědětVymazat
 9. vďaka za dôveru! si skvelá ! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Jano, myslím, že právě upřímné posty, do kterých se člověku moc nechce, mají největší terapeutický účinek. Pro ty, co je píší, i pro ty, co je čtou. Nemusíme být jako čtenáři zrovna ve stejné situaci, ale těch věcí, co člověk v sobě díky takovému postu zpracuje, je hodně. Přeju vám, ať to s přehledem zvládnete, a kupu štěstí k tomu.

  OdpovědětVymazat
 11. Jani, určitě je hodně psychických problémů i z nešťastných vztahů. Jsem si jistá, že Ty to zvládneš. Ostatně pokud píšeš, že jste se dokázali s mužem dohodnout, je to jen dobře pro děti. A díky, že jsi o tom napsala. Přeji hodně sil.

  OdpovědětVymazat
 12. Hodně síly. Jste skvělá a pokračujte takhle. Krásné dny. Any

  OdpovědětVymazat
 13. Tak, a je to venku. A nikdo tě nekamenuje - tak vidíš :) Rozchod nemusí být selhání, ale řešení a nová cesta. Ať ti na ní svítí sluníčko.

  OdpovědětVymazat
 14. Jani,věřím, že to bylo dobře promyšlené, věřím, že víte, co děláte. Netipla bych si, že zrovna ty půjdeš do rozvodu lehkomyslně. Pokud jste to ustáli vy a ustojí to i děti, gratuluju a jen dál do lepších zítřků. Přeju ti to. I Tvým dětem. A díky za upřímnost. Jsou lidi, co i přes ten blbý net poznají neupřímné kecy od odžité pravdy.

  K.

  OdpovědětVymazat
 15. Ti co Vás čtou už dlouho museli tušit. Hodně sil, tolerance a trpělivosti všem zúčastněným. Štěstí přeje těm, co mu jdou naproti. Tereza

  OdpovědětVymazat
 16. ...co dál? dál hodně sil, zdraví a držím palce všem zúčastněným...
  jarka

  OdpovědětVymazat
 17. Milá Jano, děkuji za Vaši upřímnost. Jsem přesvědčená, že takto pomáháte i mnoha z nás. Přeji hodně sil. Užijte si krásné léto s dětmi. m.

  OdpovědětVymazat
 18. To období rozhodování je snad i těžší, než to rozseknutí. Vidím na tobě, že se ti ulevilo. Přeju vám oběma hezký život.

  OdpovědětVymazat
 19. Jani, přeju hodně štěstí, síly a i nadále odvahu rozhodovat se podle svého nejlepšího svědomí. Kl.

  OdpovědětVymazat
 20. Někdy mi přijde, že člověk se upne na pohádkové scénáře a drží se jich zuby nehty, i když uz to žádná pohádka neni. Takze obdivuju, že radši zkousis žít dobrodružství, ale opravdově, radši než držet hubu a krok. Ať jste brzy oba spokojení.

  OdpovědětVymazat
 21. Já si zas myslím, že se někdy člověk příliš upíná na virtuální svět (i když to vlastně moc nesouvisí s tímhle příspěvkem). Taky mám ráda comingoutový příspěvky, ale tohle není jen o jednom, ale o dvou až čtyřech lidech, tak docela koukám, jak tady i na FB někteří mají jasno. Já teda moc jasno nemám, ale přeju celý rodině hlavně klid a sílu. Myslím na vás, když se budeš chtít, Jani, vidět, tak víš... papa ♥

  OdpovědětVymazat
 22. Milá Jani, komentářů tu je fůra a já je zpětně přečtu až po tom svém - takže možná napíšu to, co už bylo řečeno.
  Jste neuvěřitelně SILNÁ žena a věřte mi, že stejný pocit "selhání" má asi každý, kdo vystupuje ze vztahu. Ale není větší síly než opustit něco nefunkčního, co nám společnost už od malička vštěpuje, že je "správné" a že "kvůli dětem" to přece MUSÍME VYDRŽET. To jsou kecy, které i mně bránily, ale kterým i já jsem se nakonec vzepřela a jak už osmý rok říkám, rozchod s manželem a otcem mých synů byl jedním z nejlepších rozhodnutí mého života. Kazili bychom si život všichni čtyři. Takže - držte se, sama na sobě vidíte, jak znovu "rostete" a jak je začátek po konci přínosný. Přeju ještě víc sil, než máte a skládám obdiv k vaší samostatnosti a chuti zkusit "to" znovu ♥

  OdpovědětVymazat
 23. Milá Jano, neznáme se, ale váš blog mám moc ráda, a tyhle upřímné příspěvky, kdy jde člověk s kůží na trh, ty jsou prostě nej. Blahopřeji ke statečnosti a odvaze, které jistě tenhle krok - rozejít se s mužem - vyžadoval. Přeji hodně štěsí. :-)

  OdpovědětVymazat
 24. Milá Jano jste úžasná, silná a čupr ženská. Každým koncem něco nového začíná. Držím Vám pěsti. Monika

  OdpovědětVymazat
 25. Tak... jsem asi trochu mimo.... nechci nikoho soudit, ale jsem zděšená, kolik vztahů se rozpadá. Čím to je? A proč sem všichni píšou "jsi silná žena"? Tak se pozná síla, že člověk v určitém momentě ze vztahu odejde? Není spíš síla v tom, ze člověk bojuje? Nevím. Vím, že mám muže, co není žádný ideál. Taky vím, že nám před svatbou jeden kněz řekl: celé je to o rozhodnutí. Jednou jsem se rozhodl, tak si za tím stojím. I když to stojí za houby. Však nic není černobílé. Zase bude líp. A možná jsem divná já, když zůstávám s chlapem, co mi nikdy nedá kytku a zapomíná na moje narozeniny, a když si myslím, že nejkrásnější konec příběhu bude to, až se vsechna ta rozvedená manželství dají zase dohromady... (naivka až za hrob)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže nejde všechny házet do jednoho pytle. Jestli máte hodného chlapa, se kterým se Vám krásně žije a jen drbe na kupování kytek, vítejte v mém klubu, jsou nás tu už miliony :-). Jenže jsou i jiné případy. Zkuste třeba jiného kněze. Marek Vácha to zmínil v jedné ze svých knih (buď Neumělcům života, nebo Příběhy z jiného vesmíru) moc pěkně. Vždycky je třeba se ptát, co je alternativa... někde se to zdá jako slabost a odchod bez boje (i když, co Vy víte?!?), ale při bližším pohledu najednou vidíte, že alternativou mohla být třeba sebevražda... takto to Vácha nějak napsal a souhlasím. Nevíte nic, raději nedoufejte za druhé a přejte všem sílu, ať bojují jak nejlíp umí.

   K.

   Vymazat
  2. No to jste tedy statečná, vydržet to bez kytek a se zapomenutými narozeninami! Světice!
   Víte, jak se říká, nesuď nikoho, v jehož botách jsi nešel?
   Já tady o Janě nic nevím a o jejím muži už vůbec ne, ale vím dost o životě a jak už píše "K." nade mnou, někdy je to o záchraně života.
   Ukončit dlouholetý vztah není nic snadného a když jsou v něm děti, tak tuplem. Jsem si jistá, že to každá žena zváží asi milionkrát, než se odhodlá!

   Vymazat
  3. Vážená Jano, tak hlavně tuhle pohádku o tom, jak to bude krásné a poctivé, když to nevzdají a budou bojovat, neříkejte lidem, kteří odešli, aby zachránili sebe a své děti. Zapomínáte na vztahy, kde se odehrávají za zavřenými dveřmi nekonečné ponižování, domácí násilí, manipulace apod. Zkuste hledět dál než za Vaše zapomenuté narozeniny :)

   Vymazat
  4. Přesně jste to vystihla!

   Vymazat
 26. Jani, to muselo být hodně těžké rozhodnutí. Upřímně přeji, ať máš kolem sebe lidi, co porozumí, podpoří a moudře tě provedou tvým dalším "co dál". Ze zkušenosti vím, že toto není v církevním prostředí samozřejmost. Bohužel. Moc přeji, ať je tvoje budoucnost dobrá a požehnaná.

  OdpovědětVymazat
 27. Nesoudím nikoho, sama se teď taky rozvádím...a nebylo to jednoduché rozhodnutí. Ale zůstávat v nefungujícím vztahu je ta největší blbost, co člověk může udělat. Držím ti palce Jani.

  OdpovědětVymazat
 28. Také jsem z posledních článků cítila, že něco je jinak...ať je to to nejlepší rozhodnutí, které jsi Jani mohla udělat, sama si neumím představit, jak těžké to muselo být. S nadhledem, klidem, s podporou blízkých vše zvládněte. Jana

  OdpovědětVymazat
 29. obdivuji a fandím. Petra

  OdpovědětVymazat
 30. Milá Jano, jsi dobrá! Já jsem dlouho, hodně dlouho zůstávala ve vztahu, který nefungoval. S pocitem, že mu to nemůžu udělat. Nakonec to po 35ti letech udělal on. A mne mrzí, že jsem tolik let promrhala vedle někoho, kdo o to vlastně nestál. A začínat teď znovu je mnohem těžší než by to bylo před lety. Takže máš můj obdiv. I za boj s depresí. Já nemám odvahu se léků zbavit. Zatím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky mám ten pocit, ... takže mi ten váš konec vyrazil dech, to by mě nenapadlo

   Vymazat
 31. Milá Jani, taky jsem se před pár lety rozešla po více jak dvacetiletém manželství se svým mužem a nebylo to jednoduché rozhodování. Náš vztah nefungoval mnoho let, ale dlouho jsem nevěděla, jak z toho ven. Během vztahu jsem měla různé zdravotní problémy, které jak mávnutím kouzelného proutku po rozvodu postupně zmizely. Všechno u mě bylo psychosomatické. Manžel podnikal a žili jsme velice hektický život, který mi nedával smysl. Nebyl čas se zastavit a užít si obyčejné věci a rodinu. Pátrala jsem po tom, proč se některé věci děly a začala víc přemýšlet o sobě, co můžu změnit, co můžu udělat jinak a jak teď žít. Začala jsem cvičit jógu a hodně jsem četla. Pomohl mi časopis Jóga dnes, knížky Zdenky Jordánové a Valerije Sinelnikova a hodně kurz u Evy Kafkove. Dneska žiju sama a tak, jak se mi nikdy ani nesnilo. Děti se osamostatnily, máme velmi dobré vztahy a děláme si drobné radosti. Užívám si obyčejných věcí, k životu toho nepotřebuji mnoho, zajímá mě minimalismus, trávím čas v přírodě, na zahradě, ráda vařím, dělám věci, které mi dávají smysl a raduji se z toho a netrápím se věcmi, které nemůžu změnit. Dneska svůj život s manželem hodnotím tak, že se to mělo stát a mělo mě to něčemu naučit a posunout dál. Dneska už jsme každý úplně někde jinde (on své štěstí stále hledá v dalších milenkách, domech, věcech a stále nenachází). Myslím, že nikdy není pozdě začít znovu a jinak. Přeji Vám hodně štěstí a síly do nového života a jen Vy víte, že je to tak správně a pokud Vás bude někdo soudit, tak je to jeho nezpracovaný problém, ne Váš. Přeji krásné letní dny :). Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc pekne napsane. Dekuji, ze jste se o Vas pribeh podelila. V.

   Vymazat
 32. Milá Jani,
  mám stejně staré děti jako Vy a rozhodla jsem se ke stejnému kroku.
  Rozhodování bylo asi nejtěžší. Myslím, že nikdy nebudu litovat. Horší je žít nespokojeně v nefunkčním svazku.
  Jste odvážná a milá a fandím Vám.
  Přeji hodně zdraví,
  Tereza

  OdpovědětVymazat
 33. ty si mi tak nejak neraz vohnala slzy do oci - ak teda mozem tykat :-)
  si silna svojou krehkostou a velmi obdivujem tvoju kreativnu stranku. a tiez tu krehku silu priznat crepiny svojho zivota. a vies ako sa hovori - crepy prinasaju stastie :-) drzim palce, silnooo :-) klara

  OdpovědětVymazat
 34. To mě mrzí. Vždycky mě mrzí, když se rozvádí někdo, koho znám (nebo neznám :-).
  Protože jsem se taky rozvedla (před 11 lety) a vím, že i v případě, kdy to probíhá kultivovaně a schůdně a nebyli jsme na sebe zlí ani před ani po, stejně ten pocit selhání je docela drtivej. Pro mě jo - svatba v kostele k tomu přispívá velmi silně. Je dobrý mít o tom s kým promluvit!!!
  Lidi, kdo rozvod nezažili, třeba blízcí příbuzní, to moc pochopit nemůžou. Ani jak dlouhý čas - proměnlivý svým charakterem - trvá být zase "na svým," v pohodě, pevnosti.
  Dál přeju stabilní světlé zítřky a pěknej život všem.

  OdpovědětVymazat
 35. Tak ono to nám, čtenářům je jasné, jak to s vámi je:-) Ale i tak je hezké, že jste to ted napsala. Já kdysi taky blogovala, ale ted už prostě svůj svět takto včanc nedávám, ale jsem ráda, že to dělají druzí. Je pravda, že většina blogů je těch sladkých štastných rodin jak ze žurnálu, ale oni to tak dělají, navrchu huj, vevnitř hnůj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusí to tak být, já jsem se svým mužem šťastná a už jsme spolu opravdu dlouho (16 let). A pořád vidíme ve svých očích lásku k druhému. Mám ale kolem sebe několik párů, kteří to tak nemají a překvapuje mě jak se dokáží navzájem trápit. To je pak rozvod vysvobozením pro celou rodinu.

   Vymazat
  2. Ano, to máte pravdu.

   Vymazat
 36. Jani klobouk dolů před vaší upřímností a spousty sil do nových začátků. Přiznám se, že jsem přemýšlela, že už Jiří na fotkách v blogu nebývá. Určitě bude dobře! Možná už je :-).

  OdpovědětVymazat
 37. Janka, vo virtuálnom svete Ťa poznám veeeeľmi dlho. Pamätám si, ako si písala o depresiách, máš môj obdiv, že si to pustila von. Život nie je len úžasný, sú v ňom aj boliestky a je pekné, že ich pripustíš. Že sa rozvádzaš, som netušila, ale vieš čo ti poviem. Bude to znieť asi čudne, myslím, že ti to prospelo. Veď prečo by si to teda inak asi robila, že? Každopádne, tvoje prípsevky, tvorba sa mi zdá taká "lahšia" a ty spokojnejšia. Snáď som to dobre vystihla. Držím palce, nech všetko dobre dopadne ♥

  OdpovědětVymazat
 38. Jani, moc Vám držím palce! Ve Vašem pribehu se dost vidím a tak se chci zeptat, zda byste mohla doporučit nej.psychoterapeuticky směr? Je toho spousta a ja nevím, do čeho jít..
  Moc diky.

  OdpovědětVymazat
 39. Také jsem cosi tušila... Moc děkuji za Tvoji velkou upřímnost a otevřenost. Na blozích to není samozřejmost.
  Držím palce, ať už je jen líp

  OdpovědětVymazat
 40. Jani,
  už tu asi vše podstatné bylo napsáno !
  Netvrdím, že mě tvůj příspěvek nepřekvapil, dle blogu jsme si myslela, že máš spokojený vztah.
  Vůbec tě nechci soudit,naopak i já jsem si tím prošla a není to jednoduchá cesta!
  I když já jsem od začátku měla někoho s kým bych všechno mohla sdílet.
  Vím, že jsem se rozhodla správně, ale jak píšeš, celý život v sobě budu mít pocit, že jsem selhala.
  Je super, že jste se dokázali s Jirkou domluvit, málo kdo tohle umí!
  A další kapitolou je, jak tohle všechno prožívají děti.
  Nechci tady rozpoutat další diskuze,ale
  ze své zkušenosti mohu prohlásit, že třeba střídavá péče prostě v praxi nefunguje!
  Jani, moc ti přeji, aby jsi byla v životě šťastná, spokojená a bez depresí!♥

  OdpovědětVymazat
 41. Jani, vždycky mě zamrzí, když se dva lidi, kteří spolu mají děti, rozchází. Ale život by neměl být o tom udržovat za každou cenu neudržitelné, to neprospívá nikomu, ani dětem. Věřím, že jste s Jirkou svůj rozchod dobře zvážili a nebylo to jednoduché rozhodování. Myslím si tak, že nebyl důvod nemyslet si, že jsi selhala. Snad již máš to nejhorší za sebou a bude jenom lépe. Přeji jen to nejlepší. A.

  OdpovědětVymazat
 42. Jani, prohlížím si často tvůj Instagram, miluji Tvé fotky plné barev a vzorů... vůbec jsem ale netušila, jakým trápením sis prošla. Ve svém posledním příspěvku na blogu jsi to pojala správně: máš krásné zdravé děti, Ty jsi mladá a krásná a zdravá žena... nemám ponětí, čím vším si procházíš... ale nepřestávej si věřit, moc Ti držím palce! :) J.

  OdpovědětVymazat
 43. Ahoj, jmenuji se "ALLIE REYNA" Jsem z USA. Byl jsem ženatý 7 let s Rubenem. Věci začaly být ošklivé a téměř vždy jsme měli boje a argumenty. Bylo to horší v okamžiku, kdy podal žádost o rozvod ... Snažil jsem se, abych změnil názor a zůstal se mnou, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a vyzkoušel všechno, ale pořád, nic nefungovalo.

  Průlom přišel, když mě někdo představil tomuto úžasnému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takových věcí, ale rozhodl jsem se neochotně zkusit, že jsem byl zoufalý a odešel bez možnosti volby ... On dělal zvláštní modlitby a používal kořeny a byliny ... Do 2 dnů on volal mě a byl omlouván za všechny emocionální trauma, které on mě způsobil, on se vrátil do domu a my nadále žít šťastně. co úžasný zázrak Baba Egbe udělal pro mě a mou rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým jsem se již léta zabýval

  Zavedl jsem ho do mnoha párů s problémy po celém světě a mají dobré zprávy ... Pevně ​​věřím, že někdo tam venku potřebuje jeho pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoliv typu kontaktujte nyní Baba Egbe prostřednictvím svého emailu: babaegbetemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818

  OdpovědětVymazat
 44. Ahoj, jmenuji se "Tina Petersen" Jsem z Odense v Dánsku. Byl jsem ženatý 9 let s Oliverem a oba jsme měli spolu dva (2) syny. Oliver byl můj milenec na střední škole, můj vysněný muž a já jsme ho milovali víc, než dokážou vyjádřit slova. Najednou můj manžel začal spát a dávat různé omluvy, proč se nemůže vrátit domů. Děti, které byly zvyklé být vždycky kolem svého otce, ho teď vidí ječmen. Začal mít vnější vztahy s jinými ženami a neuvažoval, jak se budou děti nebo já cítit.

  Celý můj svět byl otřesen a zdá se mi, že jsem ztratil jediného člověka, kterého jsem kdy opravdu miloval. To se ještě zhoršilo v okamžiku, kdy požádal o rozvod ... Snažil jsem se, co mohl, aby mu změnil názor a zůstal se mnou a dětmi, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo.

  Průlom nastal, když mě někdo představil tomuto nádhernému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takovýchto věcí, ale prostě jsem se rozhodl neochotně vyzkoušet, protože jsem byl zoufalý a nezbylo mi na výběr ... Udělal zvláštní modlitby a použil kořeny a byliny ... Během dvou dnů mi Oliver zavolal a byl mi líto všech emocionálních traumatů, které mi způsobil, přestěhoval se zpět do domu a nadále šťastně žijeme jako jedna velká rodina. co úžasný zázrak doktor Zuzu udělal pro mě a moji rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám celá léta

  Představil jsem mu spoustu párů s problémy po celém světě a měli dobré zprávy ... Pevně ​​věřím, že někdo tam potřebuje pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoli typu kontaktujte doktora Zuzu nyní prostřednictvím jeho e-mailu: doctorzuzutemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818 a také kontaktujte doktora Zuzu na Viber prostřednictvím +2347013499818

  OdpovědětVymazat
 45. Dobrý den přátelé, jsem Larisa a povoláním lékař. Nikdy jsem moc nevěřil v sesilatele kouzel kvůli mému profesionálnímu zázemí, dokud jsem nenarazil na doktora Ajayi, mocného kouzelníka, který je ve své práci úžasný. Měla jsem problémy ve svém 12letém manželství, když jsem zjistila, že můj manžel měl poměr se svou kolegyní, tak jsem ho konfrontovala, jediné, co mi řekl, bylo, že bych měla být připravena na rozvod, protože mě už nebaví, to bylo opravdu překvapivé protože za dva dny od něj dostanu rozvodový papír, prosím ho, aby přestal, ale choval se divně, ani nepřemýšlel o tom, jak to ovlivní naše děti, tehdy jsem diskutoval s kamarádkou o svém problému a řekla mi, jak byla v podobné situaci, ale doktor Ajayi pro ni provedl kouzlo lásky, které zachránilo její manželství, byl jsem skeptický, ale opravdu nechci neúspěšné manželství, tak jsem kontaktoval doktora o pomoc, poté, co jsem mu vysvětlil svou situaci, bylo mi řečeno, co má být hotovo a dnes je můj manžel se mnou opět v míru a přerušil všechny své špatné činy vůči mně. Pokud máte problém ve vztahu, doktor Ajayi je vaší poslední zastávkou pro řešení. Můžete kontaktovat na Whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 46. Dobrý den všem, chci se podělit o zkušenost, kterou mám se zaklínačem jménem Dr Ajayi, je to velmi mocný muž, kterému jeho přední otec požehnal pomáhat lidem s různými životními problémy, procházel jsem nejhorší fází svého života, protože můj manžel mi řekl, že se chce z ničeho nic rozvést, zeptal jsem se ho, kde jsem udělal chybu, ale nedal mi žádnou odpověď, místo toho se odstěhoval z domu, bylo to opravdu divné, takže hledám pomoc, když jsem potkal doktora Ajayiho kouzelník online, po nějaké konzultaci jsem mu vysvětlil svůj stav, zjistil jsem, že můj manžel je se svou sekretářkou v práci a je pod jejím kouzlem, velký kouzelník mi řekl, co je třeba udělat, a já jsem postupoval podle jeho pokynů. Dnes jsem hrdou ženou, protože můj manžel je se mnou přímo doma a čekáme naše druhé dítě díky doktoru Ajayimu, kouzelníkovi, pokud potřebujete pomoc kouzelníka s jakýmkoliv problémem, Dr Ajayi je to pravé osoba pro dokonalý a spolehlivý výsledek. Kontaktujte jeho číslo Viber nebo WhatsApp: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 47. Ahoj přátelé, rád se podělím o zkušenost, kterou jsem měl při práci s doktorem Ajayim, procházel jsem těžkými časy ve vztahu, protože můj roční snoubenec najednou řekl, že bychom měli odvolat naši svatbu, že už o to nemá zájem Byl jsem zmatený a prosil jsem, abychom pokračovali v našich plánech na svatbu, ale můj snoubenec odmítl, což mě přimělo hledat pomoc jinde, a tak jsem se setkal s Dr. Ajayim online a vysvětlil mu svou situaci. Dr. Ajayi udělal kouzlo lásky a můj snoubenec se po několika dnech vrátil, klekl si na kolena, aby se omluvil. Díky Dr. Ajayi jsme šťastně manželé. Kontaktujte Dr. Ajayi Whatsapp: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com Věřím, že bude schopen pomoci i vám.

  OdpovědětVymazat
 48. Jmenuji se Eliza, můj 5letý manžel mě opustil s naším 2letým dítětem, protože jsem ho konfrontovala s podváděním za pobyt pozdě v noci venku, než jsem věděla, co se děje můj manžel žil s jinou ženou, potkala jsem přítele, který mě představil Dr. Ajayi, mocný sesilatel kouzel. Řekla jsem Dr. Ajayi svou situaci a bylo vytvořeno kouzlo lásky, do 3 dnů se můj manžel vrátil domů a žijeme opět šťastný život. kontaktujte Dr. Ajayi na Whatsapp: +2347084887094 pro řešení vašich manželských problémů.

  OdpovědětVymazat
 49. Anna Yarmolenko4. října 2022 14:52

  Život přichází s různými zkušenostmi. Nevím, jaké máte zkušenosti, ale toto je můj příběh, spíše svědectví. Jsem rád, že to píšu, protože mám opět klid v manželství a to vše díky skvělému kouzelníkovi jménem VOODOO LORD, je to velmi mocný muž, který pomohl usmířit spor mezi mnou a mým manželem velmi účinným a opravdovým kouzlem lásky. . Můj manžel odešel z domova a přestěhoval se na sedm měsíců k jiné ženě, aniž by se staral o mě a naše čtyři děti, jsem finančně stabilní, ale potřebuji mužskou péči, náklonnost a stabilní rodinu. Několikrát jsem ho prosila, aby se vrátil domů, ale nic nefungovalo, dokonce jsem požádal jeho starší sestru, aby mi pomohla se s ním domluvit, což se také nepodařilo. Jednoho dne jsem tedy narazil na svědectví ženy, která popisovala, jak jí VOODOO LORD pomohl zabránit manželovi, aby se s ní rozvedl. Kontaktoval jsem ho a vysvětlil mu své problémy, řekl mi, co je potřeba pro opravdové a velmi účinné kouzlo lásky. Poskytla jsem vše, co potřeboval, a za čtyřiadvacet hodin mi manžel zavolal a prosil mě o odpuštění a požádal mě, zda bych si ho po tom, co udělal, nevzal zpět, a tak bylo moje manželství zachráněno. Pokud máte jakýkoli problém, který chcete urychleně vyřešit, neváhejte ho kontaktovat na  WhatsApp: +2348097014925, e-mail: voodooconnect60@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 50. můj manžel je starostlivý a milující muž, ale asi 6 měsíců je ode mě a dětí vzdálen, už se nestará o naše blaho a doma sotva spí, několikrát jsem ho prosila, ale všechny mé prosby padnou na hluchý uši, abychom byli upřímní přátelé, těch 6 měsíců pro mě bylo peklo. Diskutoval jsem o svém problému s kamarádkou, kterou mi řekla o tomto skvělém kouzelnickém doktorovi jménem Dr AJAYI, který pomohl její sestřenici v manželství Byl jsem skeptický, ale rozhodl jsem se to zkusit, vysvětlil jsem vše, co se děje v mé rodině, doktoru AJAYI a on mi řekl Když jsem doma udělala určité věci, řídila jsem se všemi jeho pokyny a k mému největšímu překvapení se můj manžel třetího dne vrátil domů s tím, že neví, co ho to potkalo, že je mu líto, čím mě a děti utrpěl. , nyní opět žijeme jako rodina. Pokud potřebujete pomoc ve svém manželském domě, kontaktujte E-mail: drajayi1990@gmail.com nebo Whatsapp / Viber číslo: +2347084887094 Vracíme se, abychom mi poděkovali, to je slib

  OdpovědětVymazat
 51. Dobrý večer, pročítala jsem si některé články, když jsem narazila na komentář o mocném sesilateli kouzel jménem Dr Ajayi, procházela jsem silnou emocionální bolestí, protože můj manžel už na mě nemá čas, když je venku a užívá si, pořád mluví o práci. sám s jinými ženami pro mě Dr Ajayi vytvořil kouzlo lásky a od té doby se můj manžel nemůže obejít bez toho, aby vždy využíval každou příležitost, kterou má, aby ostatním dokázal, že mě miluje, jsem vděčná Dr Ajayi za mocné kouzlo za kouzlo lásky, které pro mě udělal, pokud ve svém vztahu procházíte těžkým obdobím a chcete trvalé řešení, doporučuji vám doktora Ajayiho, protože jsem z něj měl prospěch. Nestyďte se, protože je velmi důvěrný a vše, co s ním proberete, je bezpečné. Dr Ajayi můžete kontaktovat na Whatsapp: +2347084887094 nebo e-mailem: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 52. Dobrý den, přátelé, nikdy jsem moc nevěřil na superfeshiera, protože jsem byl lékařem, dokud jsem nenarazil na doktora Ajayiho, mocného kouzelníka, který je ve své práci úžasný. Měla jsem problémy ve svém 12letém manželství, když jsem zjistila, že můj manžel měl poměr se svým kolegou, tak jsem ho konfrontovala, jediné, co mi řekl, bylo, že bych měla být připravena na rozvod, protože mě už nebaví, to bylo opravdu překvapivé protože za dva dny od něj obdržím rozvodový papír, prosím ho, aby přestal, ale choval se divně, ani nepřemýšlel o tom, jak to ovlivní naše děti, tehdy jsem s kamarádkou diskutovala o svém problému a ona mi řekla, jak byla v podobné situaci, ale doktor Ajayi pro ni provedl kouzlo lásky, které zachránilo její manželství, byl jsem skeptický, ale opravdu nechci neúspěšné manželství, takže jsem kontaktoval doktora s žádostí o pomoc, poté, co jsem mu vysvětlil svou situaci, bylo mi řečeno, co má být hotovo a dnes je můj manžel se mnou opět v míru a přerušil všechny své špatné činy vůči mně. Pokud máte problém ve vztahu, doktor Ajayi je vaší poslední zastávkou pro řešení. Můžete kontaktovat na Whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 53. Ráda bych vám všem řekla, že jsem dokázala ukončit svůj problém s rozvodem a obnovit své manželství znovu, nevím, co se stalo mému manželovi, že podal žádost o rozvod, snažila jsem se mu to rozmluvit, ale neposlouchal mě, neměl jsem jinou možnost, než hledat pomoc kdekoli mě napadlo a dal jsem se do kontaktu s DR Ajayim a teď jsem rád, že jsem ho požádal o pomoc. Protože nebýt doktora Ajayiho, nevím, co by se stalo s mým manželstvím, protože jsem svého manžela milovala a nemohla jsem snést jeho ztrátu. Kouzlo fungovalo jako kouzlo, můj manžel se změnil a začal projevovat lásku místo rozvodu, který plánoval. Jsem příliš šťastný, že je teď pro mě všechno na svém místě. Rád bych doktora Ajayi doporučil každému, kdo prochází manželskými problémy a chce je ukončit. Pokud potřebujete pomoc skutečného kouzelníka, kontaktujte Dr Ajayi na Whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com, věřím, že vás nezklame.

  OdpovědětVymazat
 54. pokud máte problémy ve svém manželském domě a chcete rychlé řešení, poradím vám, abyste se obrátili na doktora Ajayiho, velkého duchovního muže bohatě požehnaného svými předky, zažívám jeho moc, když můj manžel říká, že se chce rozvést, ale já opravdu ho miluji a nechci, abychom se rozešli, takže kontaktuji doktora Ajayiho pro kouzlo lásky po přečtení svědectví od různých lidí online o něm, chci projít procesem, o který mě požádal, abych ho následoval, a dnes žiji šťastně se svým manželem protože zrušil a roztrhal rozvodový papír po milostném kouzlu Dr Ajayi, můžete mu napsat na jeho číslo Whatsapp pro rychlé řešení vašich problémů +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 55. Moje osmileté manželství bylo na spadnutí, když jsem se dočetla o doktoru Ajayim, mocném kouzelníkovi, který pro mě vytvořil kouzlo lásky, a to přimělo mého manžela pokleknout a prohlásil, jak moc si mě váží a nikdy neopustí manželství, protože Dr. Ajayi, můj domov je nyní plný lásky. Pokud máte v manželství těžké časy, doktor Ajayi je vaší poslední zastávkou pro pomoc. Kontaktujte ho na Whatsapp: +2347084887094

  OdpovědětVymazat
 56. Chci využít této příležitosti a poděkovat skvělému muži jménem doktor Ajayi za to, že mi pomohl získat zpět mého snoubence po 6 měsících odloučení se svými kouzelnými schopnostmi, které mu předal jeho předek, nikdy nevěřím na kouzla, ale rozhodl jsem se mu dát. pokus, po pravdě mě ohromil svou velkou kouzelnou mocí nikdy si nemyslím, že bych dělal takové svědectví, ale dělám to, protože jsem naplněn radostí, protože jsem teď šťastně ženatý. takže pokud potřebujete pomoc kouzelníka pro jakýkoli druh kouzla, měli byste kontaktovat Dr Ajayi na WhatsApp nebo Viber: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com

  Můžete se na něj také obrátit v následujících případech:
  1. Loterijní kouzla
  2. Byliny, které léčí jakýkoli druh rakoviny
  3. Kouzla na podporu zaměstnání
  4. Kouzlo, abyste vyhráli jakýkoli soudní spor
  5. Byliny k otěhotnění.

  Stačí se obrátit na doktora Ajayi v případě jakýchkoli fyzických nebo duchovních problémů a rozloučit se s nimi.

  OdpovědětVymazat